27. 9. 2017

Skautský (ne)ples

Skautský (ne)ples je akce pořádaná 4. dívčím oddílem pro všechny příznivce a přátele skautingu. Koná se vždy v sobotu na přelomu března a dubna v sále na Horách v České Třebové, nedaleko našeho skautského střediska Javor, kde je možné po akci přespat. Označení (ne)ples jsme zvolily zejména proto, že se nekoná jako tradičně jiné plesy v zimě a také proto, že si ho může užít každý, i ten, kdo není vášnivým tanečníkem.

(Ne)ples začíná tradičním nástupem a zpěvem skautské hymny za doprovodu hry na příčnou flétnu. Následuje předtančení, které týdny předem secvičují všechny vedoucí 4. dívčího oddílu. Jeden rok tak bylo možné vidět předtančení ve spacácích a druhý rok tanec na kolečkových bruslích. Během večera jsou zařazeny různé aktivity či soutěže pro pobavení a spestření večera. Zájemci si mohou odnést pěkné ceny z tomboly, vyfotit se na památku ve
fotokoutku, zapojit se v soutěži o putovní sošku a lístky zdarma na další (ne)ples nebo si vydražit ručně vyráběnou pizzu. Během celého večera hraje nějaká skupina (první rok Modrý Mauricius, následně českotřebovská skupinka Zips). Účast bývá okolo stovky lidí, což se rok od roku zvyšuje. Přijíždí také skautky a skauti z okolních středisek, z čehož máme velkou radost.